مصرف خوراکی های صنعتی و کارخانه ای یا فله ای؟

مضرات-محصولات-کارخانه ای-و-فله ای- صرف-کدام-یک-توصیه-میشود ؟-ضرر محصولات بسته بندی-مضرات خوراکی های ناسالم-مواد غذایی که مواد نگهدارنده ندارند

مصرف محصولات کارخانه ای آری یا خیر ؟

مدتیست می‌شنویم که محصولات کارخانه ای ضرر و زیان زیادی برای سلامت دارد و مصرف آن ممنوع است . اشخاص دیگری می‌گویند محصولات فله ای برای سلامتی ضرر دارند و بهداشتی نیستند . می‌خواهیم بررسی کنیم ، مضرات محصولات کارخانه‌ ای و فله ای چیست ؟ آیا مضرات خوراکی های صنعتی از فله بیشتر است ؟ ضرر محصولات بسته بندی چقدر جدی می باشد ؟ آیا مواد غذایی که مواد نگهدارنده ندارند وجود دارد ؟

با ما همراه باشید تا هر یک از مواد خوراکی صنعتی و فله ای را نقد و بررسی کرده و کاملاً بی طرف ، نفع و ضرر هر یک را برای شما بیان کنیم!

 

محصولات کارخانه‌ای و صنعتی

 

به مواد غذایی می توان گفت صنعتی و کارخانه‌ای  که لااقل یک مجوز فعالیت از مراجع ذیربط داشته باشند. مانند : سیب سلامت ، مجوز جهاد کشاورزی ، گواهینامه های ایزو . پس اگر محصولی بسته بندی شده باشد ، اما هیچ مجوز فعالیتی نداشته باشد این محصول فله‌ای محسوب می شود.

 

مضرات محصولات کارخانه ای و خوراکی های صنعتی

 

۱- استفاده از مواد نگهدارنده یکی از مضرات محصولات کارخانه ای

مواد نگهدارنده پرکاربردترین ماده در تولیدخوراکی های صنعتیست ، که برای نگهداری طولانی مدت خوراکی ها استفاده می گردد . مواد نگهدارنده انواع مختلفی دارد مانند :بنزوات ها نیترات ها سولفات ها و دی اکسید گوگرد.

استفاده از مواد نگهدارنده یکی از بزرگترین ضعف ها در تولید محصولات غذایی کارخانه ای محسوب می شود که مصرف آنها ضرر جبران‌ ناپذیری به کبد و سیستم گوارش وارد می‌کند.

از مواد نگهدارنده برای تولید سوسیس ، کالباس ، آدامس ، پفک ، چیپس ، سرکه ، آبلیمو ، بیسکویت ، کیک و سس استفاده می گردد. درضمن بعضاً در تولید محصولات غذایی که به عنوان سالم و طبیعی به فروش می رسد هم استفاده می گردد .مانند :خشکبار ، دوغ و ترشیجات.

 

۲- دیگر مضرات محصولات کارخانه ای و صنعتی : استفاده از افزودنی های مجاز خوراکی

افزودنی های مجازی که خوراکی هستند از دیگر مضرات خوراکی های صنعتی محسوب می شود . این افزودنی ها برای رنگ و جلوه دادن به محصول و همچنین خوش طعم کردن آن استفاده می شود.

 از پرکاربرد ترین افزودنی ها می توان به جوش شیرین اشاره کرد که تقریباً همه جا کاربرد دارد ، از کیک پزی تا نان غلات و صبحانه. 

برای اطلاع از انواع مواد افزودنی و ضرر خوراکی های ناسالم کلیک کنید.

 

۳-از مصرات محصولات کارخانه ای و صنعتی بی کیفیت و ارزان ، تولید محصول با بیس شیمیایی است.

یکی دیگر از ضرر های محصولات بسته بندی استفاده از بیس و پایه شیمیایی و مصنوعی در تولید محصول است . به عنوان مثال به جای استفاده از کره کاکائو در تولید شکلات که یک محصول طبیعی است ، برای کاهش هزینه تولید از جانشین کره کاکائو {روغن ، اسانس کاکائو ، چربی ، شیر خشک} استفاده میشود. این عمل باعث عوارض جبران ناپذیری میشود که مدتها گریبان مصرف کننده را میگیرد .

متاسفانه شرکت های کمی هم نیستند که این کار را میکنند و با ترکیب مواد ارزان قیمت ،شبیه محصول طبیعی را میسازند. از سرکه و آب لیمو گرفته تا روغن کلزا و آفتابگردانی که از روغن موتور هم ارزان تر هستند !!

فواید محصولات کارخانه و صنعتی

 

استفاده از محصولات غذایی کارخانه‌ای علاوه بر ضررهای آن منافع غیر قابل اغماض هم دارد و این کاملاً نسبی است. نسبت به تولید کننده ای که سلامت مردم را هدف گرفته یا سلامتی مردم هدف اوست .

برندهایی هستند که هرچه دستشان بیاید از ذرت تراریخته تا انواع طعم دهنده مصنوعی به محصول خود اضافه می‌کند . همچنین هستند تولیدکنندگانی که ۱۰۰ نوع محصول متنوع تولید کرده‌اند اما نمی‌توان در هیچکدام یک ماده مضر افزودنی پیدا کرد . در صورتی که هر دو تولید کننده سیب سلامت و گواهی های ایزو را اخذ کرده اند. تشخیص این برند ها به شامه و هوش شما بر می گردد که چطور محصول سالم را از ناسالم تفکیک کنید.

 

۱-بهداشتی بودن 

از نقاط قوت مواد خوراکی صنعتی ، بهداشتی بودن آن است این که مطمئن باشید محصولی که مصرف می کنید عاری از باکتری ، میکروب و بیماری ، گرد و غبار و آلودگی است ، حائز اهمیت می باشد . این نقطه قوت مهمترین شاخص محصولات صنعتی محسوب می گردد و اصلاً برای همین سیب سلامت به تولید کنندگان صنعتی اعطا میشود.

از قوانینی که باید تولید کننده دارای پروانه بهداشت کند ، استفاده از ماسک و دستکش در تمامی مراحل تولید است . هر روز باید مکان تولید شسته شده و ضدعفونی گردد و همچنین دیوار ها و کف باید سرامیک باشد تا بتوان آن ها را ضد عفونی کرد.

 

۲-رعایت دوزهای مواد افزودنی در هنگام تولید

گرچه استفاده از مواد افزودنی از مضرات محصولات کارخانه‌ای و خوراکی‌های صنعتی محسوب می‌شود ، اما دوزهایی مشخص برای ترکیب با مواد غذایی دارد و همین مورد در مقابل بعضی از مواد غذایی فله که مواد افزودنی را بدون رعایت حد و حدود آن با مواد غذایی ترکیب می‌کنند نقطه قوت حساب میشود . مواد افزودنی که با مواد خوراکی ترکیب می گردد دوز هایی دارد که توسط وزارت بهداشت تایید شده و طوری باید باشد که کمترین آسیب را به سلامتی وارد کند . اما با این وجود بدون ضرر هم نیست !

 

محصولات فله و غیر بسته 

 

مضرات مصرف خوراکی های فله و بسته بندی نشده

 

۱-بی قانونی 

 محصولات فله ای و غیر بسته بندی به گونه ای است که هیچ قاعده و قانونی برای آن وجود ندارد. پس نمی‌توان گفت مصرف آن مضر است چون محصولات طبیعی  بسیاری هم در آن یافت می شود و همچنین نمی‌توان گفت مفید است چون عده ای سودجو همیشه وجود دارند که با نام محصول طبیعی هرچه دستشان بیاید برای زیباتر کردن محصول به آن اضافه می کنند.

همین بزرگترین عیب محصولات فله ای است ، این که قاعده و قانونی ندارد . به عنوان مثال گونی خشکبار را کنار پیاده رو می گذارند و هر که رد می شود دستی به آن می زند ، گرد و غبار و دود وسایل نقلیه هم به کنار. 

اگر هم به تولید محصولات فله توجه کنیم می بینیم اشخاصی که خشکبار را با نام سالم و طبیعی تولید میکنند ، اما با دستان آلوده و در مکانی آلوده هم خشک میکنند.

 

۲-ترکیب مواد افزودنی و نگه دارنده بدون رعایت دوزهای آن

از مضرات خوراکی های ناسالم سلولهای این است که بدون رعایت قواعدی که از سوی وزارت بهداشت برای سیب سلامت تعیین شده ، تولید کنندگان محصولات فله ای چون هیچ بازرس و مجوزی ندارند ممکن است مواد افزودنی را بیش از اندازه به محصول خود اضافه کنند . مثلاً برای تولید کیک ، جوش شیرین یا برای تولید دوغ محلی ،کلایور مایسز  را بیش از اندازه بزنند . که در این صورت مصرف مواد خوراکی کارخانه ای سفارش می شود.

 

۳-عدم رعایت بهداشت

در تولید محصولات فله و بدون مجوز تولید ، ممکن است بهداشت رعایت نشود . همانطور که اشاره شد تولیدکنندگان دارای مجوز بهداشت باید با دستکش و ماسک و در محل ضدعفونی شده اقدام به تولید کنند . این مهم بیشتر مواقع در مورد تولیدکنندگان خوراکی های فله ای رعایت نمی گردد.

البته عدم رعایت موارد بهداشتی ضرر مستقیمی برای مصرف کننده ندارد اما گاهی ممکن است باعث شیوع بیماری یا موارد عفونی شود و یا حساسیت های خفیف را به دنبال داشته باشد.

 

فوائد مصرف محصولات فله ای و بسته بندی

در مورد مواد غذایی بسته بندی نشده و فله ای نمی توان به  جرعت حرفی زد چون قاعده‌ای در مورد اینگونه تولیدات وجود ندارد. اما اگر به تولید کننده و فروشنده اعتماد دارید و می‌توانید محصول طبیعی را از غیر طبیعی تشخیص دهید حتماً مصرف مواد غذایی فله ای بهتر از مواد غذایی کارخانه ای دارای مواد مضر است.

در مواد غذایی فله ای که هم فروشنده و تولیدکننده به سلامتی مردم احترام می گذارند مواد نگهدارنده ، افزودنی و آلودگی وجود ندارد . پس به تبع مضرات محصولات کارخانه ای و بسته بندی در آن وجود ندارد.

 

 

نتیجه

همان طور که خواندید ‌نمی توان گفت که محصولات کارخانه‌های بهتر است یا فله ای . این یک خصوصیت نسبی است ، که به هدف تولید کننده از تولید محصول بر می گردد . اما یک چیز را می توان فهمید این که در محصولات غذایی صنعتی دوز مواد افزودنی رعایت می‌گردد و با رعایت بهداشت تولید صورت میگیرد ، که این دو ممکن است در مواد غذایی فله ای رعایت شود یا اصلا رعایت نشود .چون در محصولات فله ای هم تولید کننده و هم فروشنده باید شرایط نگهداری محصولات را رعایت کنند که این در محصولات کارخانه‌های فقط به تولید کننده بازمی‌گردد و فروشنده وظیفه نگهداری آنچنانی ندارد.

این که میشنوید برخی از اطبا مصرف محصولات بسته بندی را توصیه نمیکنند از صرفا جهت مواد نگهدارنده و مضریست که در این نوع محصولات وجود دارد و با کمی دقت در ترکیبات این ها میتون تا حدودی به مضر بودن یا نبودن آن ها پی برد .

البته محصولاتی هم هستند که به جرات میتون گفت از نظر سلامت هیچ خوراکی به پای آن ها نمیرسد . مانند : روغن درنیکا ، محصولات نارنی و محصولات شرکت ون .

 

نکته :

مواد غذایی که مواد نگهدارنده ندارند و کاملاً طبیعی هستند ، بهداشت در آنها رعایت شده و می توان به جرات گفت که هیچ افزودنی و مواد مضری ندارند ، محصولات ارگانیکی هستند که گواهی ارگانیک دارند . برای شناخت بهتر در مورد این محصولات می توانید به مقاله ارگانیک چیست و همچنین نشانه و علامت محصولات ارگانیک مراجعه کنید.

 

علاقه‌مندان می‌توانند محصولات ارگانیک را از اینجا خرید کنند !

 

 

{نظر شما در مورد مصرف مواد غذایی صنعتی چیست؟}

پاسخی بگذارید

ارسال پیام
سلام دوست عزیز
به خوشه چین خوش آمدید
در اسرع وقت پاسخگو شما هستیم.
Powered by