فروشگاه محصولات ارگانیک چه ویژگی دارد؟

فروشگاه محصولات ارگانیک چه ویژگی باید داشته باشد؟

امروزه بسیاری از فروشگاه های فیزیکی و مجازی ادعای ارائه محصولات سالم و ارگانیک دارند. اما چطور می‌توان متوجه شد که این ادعا حقیقت دارد یا نه؟ چه روشی برای تشخیص محصولات طبیعی و ارگانیک وجود دارد؟ به کدام فروشگاه ارگانیک می توان اعتماد کرد؟ و در آخر معرفی خوشه چین، فروشگاه ارگانیک در اصفهان.

 

ارگانیک چیست؟

 ارگانیک به محصولی می گویند که در فرآیند تولید آن از هیچ گونه ماده شیمیایی استفاده نشده باشد. از بذر محصول گرفته تا کود، آب و نحوه مراقبت از مزرعه بدون مواد شیمیایی و مصنوعی باشد و از هیچ نوع سوم آفت کش و علف کشی در آن مزرعه استفاده نشده باشد.

برای شناخت محصول ارگانیک باید به گواهی مندرج بر بسته آن توجه کرد.

 

گواهی ارگانیک چیست؟

 برای تشخیص محصولاتی که به صورت ارگانیک کشت و تولید می‌شوند، شرکت‌های وجود دارد که نحوه تولید این محصولات را سنجش و تایید می‌کند. اگر محصول تولید شده مطابق با قوانین ارگانیک باشد، تولیدکننده می تواند مطابق با بازار هدف خود گواهی مربوطه را دریافت کند.

برای مثال لازمه صادرات محصولات ارگانیک به اروپا دریافت گواهی {BIO} اتحادیه است و برای صادرات به کشورهای مختلف می تواند گواهی بین المللی گلوبال گپ را دریافت نماید. شرکت های بازرسی نقش واسطه را برای آزمایشات لازم محصولات ارگانیک و اعطای گواهی آن دارند.

شرکت های واسطه عبارتند از: پارس گواه گستر، انجمن ارگانیک ایران، بیوسان گواه و دیگر شرکت ها. می توانید برای اطلاعات بیشتر از شرکت های گواهی دهنده ارگانیک کلیک کنید.

 

۳-خرید محصولات ارگانیک صرفا با گواهی مندرج بر محصول

 تمامی محصولاتی که با نام ارگانیک به فروش میرود باید دارای گواهی ارگانیک باشد.

 اینکه فروشگاهی صرفاً به خاطر کیفیت خوب محصولات، با برچسب ارگانیک آن ها را به فروش برساند هم خلاف قانون است و هم کلاه گذاشتن بر سر خریدار محسوب می شود.

ارگانیک یعنی تولید ۰ تا ۱۰۰ محصول به صورت طبیعی و بدون هیچگونه دستکاری ژنتیکی و استفاده از مواد شیمیایی صورت بگیرد.

با این توصیفات هیچ فروشگاهی نمیتواند بدون گواهی های مربوطه ادعا کند که محصولاتش ارگانیک است.

 

۴-فروشگاه خوشه چین ارائه دهنده محصولات ارگانیک در اصفهان

شما می توانید محصولات غذایی ارگانیک و طبیعی را از خوشه چین سفارش دهید و خرید خود را درب منزل تحویل بگیرید. فروشگاه خوش چین به تمام نقاط کشور ارسال دارد. همچنین نیز میتوانید از ارسال رایگان فروشگاه بهرمند شوید.

 همشهریان اصفهانی نیز می توانند با ثبت خرید خود سفارش را همان روز تحویل و درب منزل هزینه آن را پرداخت نمایند.

 

برای خرید محصولات ارگانیک از خوشه چین کلیک کنید!دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام
سلام دوست عزیز
به خوشه چین خوش آمدید
در اسرع وقت پاسخگو شما هستیم.