۱۰ خوراکی شیرین و بدون قند مناسب برای دیابتی ها و رژیم غذایی

خوراکی بدون قند شیرین -و -خشمزه ! - 10- خوراکی -شیرین- برای-دیابت - خوراکی دیابتی ها-خوراکی بدون قند-خوراکی شیرین بدون قند-خوراکی دیابتی ها-خوراکی مناسب بیماران قند-غذاهای خوشمزه برای دیابتی ها

۱۰ خوراکی شیرین و بدون قند خوشمزه

بعضی افراد به دنبال خوراکی بدون قند هستند . حال یا رژیم غذایی دارند یا بیماری دیابت دارند. خوراکی دیابتی ها همیشه محدود است و از لذت خوردن هر چیز شیرینی محروم هستند.در این مقاله میخواهیم ده عدد از خوراکی های شیرین بدون قند که کاملا طبیعی هستند را به شما معرفی کنیم . خوراکی مناسب بیماران قند همیشه خالی از شیرینی نیست و میتوان غذاهای و خوراکی های خوشمزه برای دیابتی ها و افراد دارای رژیم پیدا کرد.!

 

۱-چای ترش و شیرین ،نوشیدنی بدون قند شیرین

 

چای ترش و شیرین یک پیشنهاد عالی برای چای عصرانه و میان وعده است.

این چای از ترکیب خلاقانه به لیمو و گیاه استویا با چای سیاه تولید شده است که  طعم ملس {ترش و شیرین} جالبی به چای سیاه داده است.

استویا : شیرین کننده طبیعی و اصالتا بومی آمریکاست . این گیاه به دلیل این که شیرین کننده است و قند خون را افزایش نمیدهد بسیار مناسب برای دیابتی ها و افرادی که نمیخواهند خوراکی پر کالری مصرف کنند میباشد.

به لیمو : گیاهی شگفت انگیز و درمانگر که کاهنده استرس ، تقویت کننده معده و سیستم ایمنی است .

این چای تولید شده در شرکت زوبین است که از سال ۱۲۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون تولید کننده انواع چای سیاه و سبز ارگانیک میباشد که دارای گواهی ارگانیک است.

 

۲-آدامس بدون قند ،خوراکی بدون قند شیرین

 

شرکت سقز سازی وَن از شیرین کننده طبیعی {زایلیتول} در تولید آدامس استفاده کرده است . بِیس این محصول سقز میباشد و علاوه بر این که این آدامس ، خوراکی بدون قند است به سلامت دهان و دندان کمک میکند و  دستگاه گوارش را تقویت میکند.

این آدامس سطح قند خون را افزایش نمیدهد و برای اشخاصی که دیابت دارند زایلیتول جایگزین مناسب قند است.

 

۳-عصاره مالت جو و جوانه گندم ،خوراکی بدون قند شیرین

 

 

علاقمندان به طعم سمنو باید توجه خاصی به این دو محصول داشته باشند . عصاره جوانه گندم و مالت جو از شیرینی طبیعی برخوردارند که بدون استفاده از شکر و قند تولید شده اند . این دو عصاره را میتوان از غذاهای خوشمزه برای دیابتی ها برشمرد.

این دو محصول شرکت به مالت ، خوراکی مناسب بیماران دیابت ، ورزشکاران ، کودکان و خانم های باردار است. زیرا علاوه بر انرژی بالا و کمک به تراکم استخوان ها  برای اشخاص دارای رژیم غذایی و بیماران دیابتی که قند مصرف نمیکنند مفید است.

 

۴-کشمش ،خوراکی بدون قند شیرین

 

کشمش یکی از خوراکی های مناسب بیماران قند  است که تقریبا میتوان گفت هر کسی از کوچک تا بزرگ ، بیمار و غیر بیمار میتواند از آن بهرمند شود.

کشمش جزء خوراکی های شیرین بدون قندیست که میتوان آن را در برنامه خوراکی اشخاص دارای رژیم غذایی و حساس به قند گلوکز، لحاظ کرد. قند طبیعی فروکتوز که در کشمش طبیعی موجود است قند خون را افزایش محسوس نمیدهد و علاوه بر این ها دارای خواصی همچون  { کاهش استرس ، تقویت و رشد حافظه ، غنی از فسفر ، آهن ، منیزیم و کلسیم } میباشد.

چای ترش و شیرین زوبین -خوراکی بدون قند-خوراکی شیرین بدون قند-خوراکی دیابتی ها-خوراکی مناسب بیماران قند-غذاهای خوشمزه برای دیابتی ها

 

۵-پر زردالو ،خوراکی بدون قند شیرین

 

برگ زردالو دارای مقادیر زیادی آهن ، ویتامین C و A است. پر زردالو هم مانند میوه های دیگر  دارای قند فروکتوز است و برای خوراکی دیابتی ها مناسب است . یعنی:  قندی که برای بیماران دیابتی مضر باشد ندارد.

البته برای مصرف پر زردالو باید به این نکته توجه داشت که طبیعی تولید شده باشد چون که بعضی تولید کنندگان برای حفظ طعم و رنگ میوه به آن دی اکسید گوگرد یا تیزاب اضافه میکنند که نه تنها خاصیتی برای مصرف این محصولات نیست بلکه میتواند دستگاه گوارش را دچار آسیب کند.

پر زردالو-خوراکی بدون قند-خوراکی شیرین بدون قند-خوراکی دیابتی ها-خوراکی مناسب بیماران قند-غذاهای خوشمزه برای دیابتی ها

 

۶-شیره میوه ها ،خوراکی بدون قند شیرین

 

تفاوت قند و شکر با شیره این است که قند موجود در شکر و قند ساکاروز و گلوکز است.این دو به دلیل جذب سریع قند خون را به سرعت افزایش میدهد و از کنترل خارج میکنند. اما قند موجود در شیره ها فروکتوز است که جذب کندتری دارد.

گفتنی است که اگر بیماری دیابت شدید باشد باید از شیره ها پرهیز کرد . البته به دلیل قند کمتر و انرژی بیشتر شیره انگور ، خرما ، توت و همچنین منبع فیبر و آهن ، میتواند جزء غذاهای خوشمزه برای دیابتی ها باشد و جایگزین مناسبی برای قند و شکر است.

 شیره خرما مانادیت از خرما ارگانیک تولید شده که از سموم و کود شیمیایی در تولید آن استفاده نشده و دارای گواهی ارگانیک میباشد. بنابراین خواص آن دوچندان است.

شیره انگور چشمه بهار از کشمش های ارگانیک باغات قوچان تولید شده ، کشمش چشمه بهار دارای گواهی ارگانیک است.

شیره خرما ارگانیک-خوراکی بدون قند-خوراکی شیرین بدون قند-خوراکی دیابتی ها-خوراکی مناسب بیماران قند-غذاهای خوشمزه برای دیابتی هاشیره انگور ارگانیک-خوراکی بدون قند-خوراکی شیرین بدون قند-خوراکی دیابتی ها-خوراکی مناسب بیماران قند-غذاهای خوشمزه برای دیابتی ها

 

۷-عسل ،خوراکی بدون قند شیرین

 

عسل از دیگر خوراکی مناسب بیماران قند و دارای رژیم غذایی است به شرطی که عسل طبیعی و خالص باشد.

قند عسل از جنس ساکاروز است که مصرف کم آن برای دیابت توصیه میشود .

ولی عسل خوب ساکاروز کمی دارد . یکی از راه های تشخیص کیفیت عسل ساکاروز آن است که اگر کمتر از ۵ درصد باشد عسل طبیعی محسوب میشود و اگر ۱ تا ۲ درصد باشد عسل مرغوب و بدون خوراندن شکر به زنبور تولید شده است.

گفتیم عسل دارای ساکاروز زیر ۵ عسل مطلوبی است اما بالای ۵ میتوان گفت تقلبی یا ترکیب شده است . دو فاکتور در ساکاروز عسل تاثیر دارد :

۱- تغذیه زنبور از شکر

۲- تفاوت ساکاروز به خاطر تفاوت قند گیاهان تغذیه شده

اکثر مواقع زنبوری که از شکر تغذیه نکرده باشد ساکاروز زیر ۲/۵ دارد.

میدانیم که یکی از قند های مضر برای دیابت ساکاروز است و فهمیدیم که عسل مرغوب ساکاروز کمی دارد . بنابراین خطری برای دیابت یا به هم خوردن رژیم غذایی ندارد و از غذاهای خوشمزه و پر انرژی برای دیابتی ها ست. البته به شرط مصرف کم !

عسل مرغوب را جز با آزمایش نمیتوان شناخت و ما عسلی را به شما معرفی میکنیم که آزمایش شده و گواهی ارگانیک دارد. عسل سولاکان در مناطق کردستان بدون استفاده از شکر و سموم آفت کش موم و کنه زنبور تولید شده و دارای گواهی ارگانیک میباشد.

عسل آویشن ارگانیک -خوراکی بدون قند-خوراکی شیرین بدون قند-خوراکی دیابتی ها-خوراکی مناسب بیماران قند-غذاهای خوشمزه برای دیابتی ها عسل گون ارگانیک-خوراکی بدون قند-خوراکی شیرین بدون قند-خوراکی دیابتی ها-خوراکی مناسب بیماران قند-غذاهای خوشمزه برای دیابتی هاعسل چهل گیاه ارگانیک-خوراکی بدون قند-خوراکی شیرین بدون قند-خوراکی دیابتی ها-خوراکی مناسب بیماران قند-غذاهای خوشمزه برای دیابتی ها

 

۸-سرکه خرما بالزامیک ،چاشنی و خوراکی بدون قند

 

سرکه بالزامیک خرما  نوعی سرکه طبیعی میباشد که بر پایه خرما ساخته میشود و به جای انگور که بیس سرکه های معمول است ، از خرما استفاده میشود و طی فرایندی خرما تبدیل به سرکه میشود .

سرکه خرما به دلیل طعم ملس و جالب و قند طبیعی فروکتوزی که دارد میتواند در برنامه رژیم غذایی کم کالری قرار بگیرد و همچنین برای دیابت هم مناسب است و ضرری ایجاد نمیکند.

سرکه خرما به دلیل طبع گرم ، ذهن را تقویت میکند ، تقویت کننده معده و دفع کننده باکتری های مضر از معده است.

سرکه خرما مانادیت به دلیل این که تولید آن از صفر تا صدارگانیک بوده و دارای گواهی میباشد انتخابی مناسب برای افرادی است که علاقمند به مصرف محصولات ارگانیک و با کیفیت هستند.

سرکه بالزامیک-خوراکی بدون قند-خوراکی شیرین بدون قند-خوراکی دیابتی ها-خوراکی مناسب بیماران قند-غذاهای خوشمزه برای دیابتی ها

 

۹-آب انار طبیعی ،یک نوشیدنی و خوراکی بدون قند

 

یکی از خواص آب انار تنظیم قند خون است که علاوه بر آن کاهنده کلسترول و حاوی مقادیری آهن است . فقط باید دقت کرد که آب انار باید خالص باشد و  با شکر و آب ترکیب نشده باشد.

اگر هم به دنبال افزایش سوخت و ساز بدن و آب کردن چربی ها هستید آب انار کمک شایانی به شما میکند. در ضمن آب انار قند بسیار کمی دارد و جزء نوشیدنی های کم کالری محسوب میشود.

آب انار ارگانیک نارنی یکی از محبوب ترین نوشیدنی هاست بالخصوص که خالص و ارگانیک هم هست . این محصول  مراحل تولید آن از صفر تا صد ارگانیک میباشد و دارای گواهی ارگانیک : اتحادیه اروپا و ناپ { USDA } آمریکا است.

آب انار-سرکه بالزامیک-خوراکی بدون قند-خوراکی شیرین بدون قند-خوراکی دیابتی ها-خوراکی مناسب بیماران قند-غذاهای خوشمزه برای دیابتی ها

 

۱۰-آب زرشک و آلبالو خالص ،یک نوشیدنی و خوراکی بدون قند

آب زرشک و آلبالو اگر خالص {بدون شکر} باشد نه تنها ضرری برای بیماران دیابتی ندارد بلکه کاهنده قند خون و کلسترول است . همچنین با افزایش سوخت و ساز از جمع شدن چربی و در نقاط بدن جلوگیری میکند و جوش های صورت را از بی میبرد.

آب زرشک و آلبالو  ۱۲۵ محصولی ۱۰۰ درصد طبیعی و خالص از شرکت قاین سرشک است که در بطری های یک لیتری عرضه میشود. این دو نوشیدنی ۱۰۰ % خالص بوده و بدون آب و شکر تولید شده که طعمی واقعی آب زرشک و آلبالو را به شما ارائه میدهد.

 

آب زرشک-خوراکی بدون قند-خوراکی شیرین بدون قند-خوراکی دیابتی ها-خوراکی مناسب بیماران قند-غذاهای خوشمزه برای دیابتی هاآب آلبالو- خوراکی بدون قند-خوراکی شیرین بدون قند-خوراکی دیابتی ها-خوراکی مناسب بیماران قند-غذاهای خوشمزه برای دیابتی ها

 

تقویت سیستم ایمنی بدن با این ۱۰ ماده غذایی!

 

نکته :

 قند های موجود در خوراکی ها به ۴ دسته تقسیم میشود  :

لاکتوز: قندی که در لبنیات است و مصرف آن برای دیابت هیچ مشکلی ایجاد نمیکند .

فروکتوز: قندی که در میوه ها است و چون روند جذب و تبدیل آن در بدن به کندی صورت میگیرد، مصرف به اندازه و مناسب آن مشکلی برای بیماران دیابت ایجاد نمیشود.

ساکاروز : قندی که در عسل و شکر موجود است و مصرف بیش از اندازه آن خطر ساز است و باید به اندازه کم مصرف شود. اما اگر عسل دارای ساکاروز پایین و زیر ۲ درصد باشد میتوان آن را با ملاحظه مصرف نمود.

گلوکز: گلوکز قندی است که شدیدا برای بیماران دیابت ضرر دارد و مصرف آن خطر ساز است.

گلوکز در حبه قند ، بیسکویت و شیرینی ، آدامس و … موجود است و بر همین اساس بیماران دیابتی از مصرف این نوع مواد منع میشوند.

 

 { نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید }

2 دیدگاه برای “۱۰ خوراکی شیرین و بدون قند مناسب برای دیابتی ها و رژیم غذایی

    • مائده قطبی گفته:

      شما میتوانید بر روی عکس هر محصولی که مد نظرتون هست کلیک کرده و افزودن به سبد خرید را بزنید.
      سپس وارد صفحه تسویه حساب شده، اطلاعات خود را وارد و سپس خرید خود را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام
سلام دوست عزیز
به خوشه چین خوش آمدید
در اسرع وقت پاسخگو شما هستیم.